Wydmy Ruchome
Święta Góra Rowokół
Wydmy Ruchome Widoczne z Jeziora Łebsko
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Wydmy Ruchome
Jezioro Łebsko
Wydmy Ruchome Widoczne z Jeziora Łebsko
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Wydmy Ruchome
Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Wydmy Ruchome

Turystyka w Smołdzinie

Okolice Smołdzina są regionem bardzo bogatym w różnego rodzaju atrakcję turystyczne. Począwszy od unikalnych obszarów a skończywszy na możliwości uprawiania różnych dziedzin sportu tych aktywnych ruchowo oraz tych mniej aktywnych. 

Turystyka piesza i rowerowa.

Ten rodzaj turystyki świetnie wpisuje się w ukształtowanie terenu okolic Smołdzina. Mamy tutaj Słowiński Park Narodowy, w którym znajdziemy prawie 150 km szlaków turystycznych. W większości przypadków szlaki są dostępne zarówno dla turystów poruszających się na dwóch nogach jak i dwóch kółkach. Do tego przez te obszary przebiera szlak rowerowy EuroValeo 10 – jest to szlak rowerowy okrążający Morze Bałtyckie. W pobliżu przebiega również Szlak Zwiniętych Torów. Dodatkową atrakcją jest bliskość Morza Bałtyckiego, nad którego brzegiem możemy odbywać długie nie tylko romantyczne spacery przy zachodzi, a dla miłośników również wschodzie Słońca.

Żeglarstwo, Windsurfing, Kitesurfing, Paragliding

Nad Jeziorem Gardno można uprawiać sporty wodne. W miejscowości Gardan znajduje się niewielka marina, z której możemy wybrać się w rejs po jeziorze. Dopłynąwszy do Rowów możemy wypłynąć na szersze wody Morza Bałtyckiego. Dla miłośników bliższego kontaktu z wodą zostają jeszcze takie sporty jak windsurfing i kitesurfing, które można uprawiać zarówno na Jeziorze Gardno, jak i Morzu Bałtyckim. Miłośnicy bujania w obłokach na pewno nie odmówią sobie startu z klifu.

Wędkarstwo

W tych regionach można pomoczyć kija w wielu miejscach. Łowiska znajdują się na jeziorach Gardno i Łebsko, ma których możemy łowić zarówno w brzegu. jak i z łodzi. Łowiska są również na rzekach Pustynce i Łupawie, która jest krainą pstrąga i lipienia. Aby złowić dorodnego pstrąga nie musimy się wybierać w góry, możemy to zrobić w Smołdzinie.

Dla tych mniej aktywnych, a bardziej zainteresowanych poznaniem historii, kultury, flory i fauny terenów, na których się znajduje jest Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, piękny XVII w. kościół oraz Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak jak bardzo byśmy nie byli zaabsorbowani tym co robimy, każdy kto się znajdzie w tych okolicach koniecznie musi zobaczyć Wydmy Ruchome.